FAQ - Często zadawane pytania • Kto może wziąć udział w Konkursie dla Blogerów?

Konkurs skierowany jest do wszystkich twórców blogosfery, którzy ukończyli 18 rok życia.

 • Co mogę zrobić, aby wziąć udział w konkursie, jeśli nie mam bloga?

Konkurs dla Blogerów ma także swój odpowiednik na Instagramie. Za pomocą tego serwisu możesz pokazać swoją wizję danego tematu, wstawiając zdjęcie opatrzone obowiązującym hasztagiem.
Jury spośród wszystkich zdjęć konkursowych nagrodzi 10 wybranych autorów bonami zakupowymi do sklepów KiK o wartości 100 zł każdy. Skontaktujemy się z laureatami po zakończeniu danej edycji.

 • W jaki sposób mogę zgłosić się do konkursu?

Aby zgłosić się do konkursu należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie www.konkurs.blog.kik.pl i wykonać zadanie konkursowe zgodne z tematem miesiąca oraz zaakceptować regulamin konkursu.

W przypadku użytkowników Instagrama wystarczy wstawić zdjęcie z obowiązującym hasztagiem.

 • Czy ktoś może zgłosić mnie do udziału w konkursie?

Do konkursu każdy uczestnik musi zgłosić się sam. Inne przypadki stanowią istotne naruszenie prywatności.

 • Jak przebiega konkurs?

Spośród wszystkich zgłoszeń w danym miesiącu – w drodze głosowania internetowego – zostanie wyłoniony zwycięzca, który zdobędzie nagrodę o wartości 2 500 zł.
Dodatkowo, spośród pozostałych zgłoszeń Jury konkursu wytypuje drugiego laureata, który także wygra 2 500 zł.

Ze zdjęć opublikowanych w serwisie Instagram wraz z konkursowym hasztagiem, Jury wybierze 10 autorów, którzy zostaną nagrodzeni bonami zakupowymi do sieci sklepów KiK o wartości 100 zł każdy.

 • Jak długo trwa konkurs?

Konkurs trwa od 1 września 2017 roku do 31 grudnia 2017 roku. Jest podzielony na cztery, niezależne edycje miesięczne.

 • Jakie powinno być zgłoszenie w Konkursie dla Blogerów?

Zgłoszenie powinno być zgodne z tematem danej edycji miesięcznej. Mile widziane jest kreatywne podejście do zadania konkursowego. W przypadku twórców blogosfery konieczny do wstawienia postu jest profil składający się ze zdjęcia profilowego – może nim być logotyp bloga – imienia i nazwiska bloggera, nazwy bloga oraz adresu url, a także kilku słów o blogerze. Każdy wpis będący odpowiedzią na temat miesiąca może liczyć maksymalnie 2 000 znaków i być opatrzonym maksymalnie 4 zdjęciami.
Jeżeli chcesz wziąć udział w konkursie za pośrednictwem Instagrama nie musisz zakładać profilu – wystarczy, że dodasz zdjęcie zgodne z tematem miesiąca i opublikujesz je z obowiązującym w danej edycji hasztagiem.

 • Co mogę wygrać w konkursie?

Nagrodą w danej edycji jest 2 500 zł, które otrzymuje każdy spośród 2 laureatów. Zwycięzcy są wybierani przez Internautów – ten wpis, który otrzyma największą ilość głosów – jak i przez Jury konkursu.
Dodatkowo na autorów 10 pierwszych wpisów co miesiąc czekają bony zakupowe do sieci KiK o wartości 100 zł każdy.

W Instagramowej odsłonie konkursu laureaci są wybierani przez Jury – 10 najlepszych autorów zdjęć wygrywa bony zakupowe do sklepu KiK o wartości 100 zł każdy.

 • Kto może oddać na mnie głos w konkursie?

W Konkursie dla Blogerów na opublikowane wpisy mogą głosować wszyscy. Głosowanie odbywa się za pomocą przycisku „głosuj” i potwierdzenia głosu za pomocą linku przesłanego na podany adres mailowy. Każdy użytkownik danego adresu ma do dyspozycji 3 głosy w miesiącu, które może oddać na 3 różnych użytkowników.

Jeżeli zdecydujesz się zawalczyć w konkursie za pomocą Instagrama, głosy oddane przez innych użytkowników tego serwisu nie gwarantują zwycięstwa – laureatów wybiera Jury.

 • Ile razy mogę zgłaszać swoją kandydaturę?

W każdym miesiącu możesz opublikować jeden wpis nawiązujący do tematu miesiąca. Podczas wypełnienia formularza utworzymy dla Ciebie konto, dzięki któremu w prosty i szybki sposób opublikujesz  mieć możliwość dodawania kolejnych wpisów w następnych edycjach.

Pamiętaj jednak, że jeżeli wygrasz jedną z edycji konkursu, nie możesz brać udziału w kolejnych miesiącach.

W przypadku Instagrama możesz dodać nieograniczoną ilość zdjęć opatrzonych konkursowym hasztagiem.

 • Czy biorąc udział w konkursie jako bloger mogę też dodać wpis na Instagramie?

Tak, możesz równolegle uczestniczyć w Konkursie dla Blogerów i jego Instagramowej odsłonie. Pamiętaj jednak, aby zarówno Twój wpis, jak i opublikowane zdjęcie stanowiło odpowiedź na obowiązujący temat.

 • Czy moje konto w kolejnych miesiącach będzie dalej aktywne, czy muszę rejestrować się od nowa?

Twoje dane podane przy procesie rejestracji zostaną zapamiętane w systemie. Dzięki temu, jeśli zechcesz wziąć udział w kolejnej edycji konkursu to wystarczy, że wypełnisz zadanie zgodnie z obowiązującym tematem i klikniesz w link aktywacyjny przesłany na podany przez Ciebie adres mailowy, by Twój wpis był widoczny w galerii konkursowej.

 •  Chcę utworzyć konto, ale link aktywacyjny nie dotarł do skrzynki – co teraz?

Twój link mógł zostać przypisany do kategorii w zakładkach poczty lub trafić do folderu SPAM. Zdarza się, że maile są nieprawidłowo rozpoznawane. W przypadku braku e-maila w wyżej wymienionych miejscach prosimy o wiadomość.

 • Czy muszę uzupełniać wszystkie dane w formularzu, aby moja kandydatura została rozpatrzona?

Do rozpatrzenia kandydatury konieczne jest uzupełnienie wszystkich danych. W innym przypadku możemy mieć problem z kontaktem z Tobą.

 • Czy istnieje możliwość edycji swojego profilu?

W celu edycji swoich danych należy skontaktować się z administratorem strony.

 • W jaki sposób zwycięzca jest informowany o wygranej?

O wygranej poinformujemy Cię wysyłając maila na adres podany podczas wypełniania formularza zgłoszeniowego. Jeżeli w ciągu 14 dni nie otrzymamy Twoich danych niezbędnych do przekazania wygranej, nagroda zostaje unieważniona.

W przypadku użytkowników Instagrama będziemy kontaktować się za pośrednictwem prywatnych wiadomości w tym serwisie z oficjalnego konta KiK Polska. Jeżeli w ciągu 14 dni nie otrzymamy odpowiedzi z danymi niezbędnymi do przekazania wygranej, nagroda zostaje unieważniona.

 • W jaki sposób będzie można odebrać nagrodę?

W ciągu kilku dni od rozstrzygnięcia konkursu w danym miesiącu skontaktujemy się z Tobą i ustalimy termin odbioru nagrody.

W przypadku bonów zakupowych nagroda zostanie wysłana do Ciebie listem poleconym z potwierdzeniem odbioru.

 • Czy moje dane osobowe będą chronione?

Twoje dane osobowe zostaną wykorzystane wyłącznie na potrzeby realizacji Konkursu dla Blogerów oraz działań promocyjnych KiK Polska.